Sezóna zakončena vítězstvím!

V rámci posledního kola 4. Ligy zamířili Golems do Brna, aby se utkali s druhým týmem Sígrs. Brněnskému týmu tentokrát nepomohlo 11 hráčů z týmu prvního a rozdíl byl znát. Golemové od začátku diktovali tempo hry a brněnský celek nepustili k ničemu, co by mohlo ohrozit výsledek zápasu. I přesto, že defense přijela na zápas značně oslabená, semknula se a soupeři dovolila skórovat pouze 6 bodů. Zlín tak zakončil sezónu vítězstvím 6-26.

Útok zlínských hráčů začal přímo famózně. Hned při prvním představení na hřišti se jim podařilo dát touchdown, který do endzóny zanesl Filip Škrabal. Stejný průběh měly další dva drivy, které znamenaly další dva touchdowny, o které se postarali Tomáš Susser a Lukáš Žák. Oba dokázal kopem potvrdit Libor Kožík. Po první polovině tak byl stav Brno Sígrs 0:20 Zlín Golems. “Konečne začal fungovat útok, kde dostal důvěru od začátku Michal Hotmar a dokázal ji přeměnit v pár krásných TD, kdy jsme se konečně posouvali vzduchem i po zemi.” říká trenér Kožík.

Po přestávce chtěl soupeř zabrat a zlomit obranu zlínského celku. To se jim ale moc nedařilo a zdrcující rána přišla potom, co Petr Karbowiak chytil pass brněnského quarterbacka a 17 yardovým během ho zanesl přímo do endzóny. Defense držela soupeře od naší endzóny a útoku se podařilo přidat ještě další dva touchdowny, ovšem oba byly s faulem hostujících hráčů, takže radost překazila píšťalka rozhodčího. Sígrs pak ve 4. čtvrtině upravili 6 yardovým během stav na konečných 6:26 pro Golems. “Obrana, která se již složitě skládala podala také kvalitní výkon, kdy dokázala minimalizovat nebezpečnou passovou hru soupeře.”dodává Kožík.

Vyjádření coache Petera Látala:
Náš poslední zápas proti soupeři se od začátku odvíjel velmi slibně. Hned z prvního drivu se nám povedlo skórovat TD, což kluky namotivovalo k výbornému výkonu, který si udrželi v průběhu celého zápasu. Vynikaly hlavně naše heavy runny středem, proti kterým nevěděla najít domácí obrana recept. Do toho se spojila i fungujíci nacvičená spolupráce  QBs s recievry, což přineslo momenty překvapení v podobě pěkných kompletních passů. Nutno ale pochválit skvělou práci celé defenzívy, která po dobu celé sezóny předváděla výborný vyrovnaný výkon a podržela mužstvo i v těch nejtěžších chvílích. Celý tým se zlepšoval od zápasu k zápasu a vyvrcholilo to první historickou výhrou v 11tkové souteži.

Golemům tak spadl obrovský kámen ze srdce a již teď se těší na sezónu nadcházející. Ačkoliv se závěr sezóny podařil, z celkového pohledu nemůžeme být spokojení. Jenom tvrdá práce v off-season nás posune dál. Proto nás sleduj na facebooku, máme pro vás připraveno spoustu novinek.

Report od Radky Balajkové můžete nalézt na stránkách ČAAF.

Konečné pořadí 4. Ligy “východ”:

Tým V P +/-
Třinec SharksTřinec Sharks 6 0 +145
Šumperk DietosŠumperk Dietos 4 2 +40
Zlín GolemsZlín Golems 1 5 -64
Brno Sígrs 2 Brno Sígrs 2 1 5 -121

 

Z divize “východ” tak postupují Třinec Sharks a ve finále Iron Bowlu se utkají se šampioném divize “západ” – Teplice Nordians.