Zlínské Golemy čekal první zápas 4. Ligy na Tyršově stadionu v Šumperku

Minulé střetnutí, kde dominovaly obrany, dopadlo pro zlínský celek vítězně v poměru 0:5. Po přechodu na 11´s variantu fotbalu, byly šance pro oba celky stejné. I přesto, že v Pick´Em soutěži tipovalo výhru Golemů 70 % tipujících, nebylo tomu tak. V zápase, kde opět dominovaly obrany, skončil vítězně 14:7 pro domácí Dietos.

 Jako první se vedení ujali Golems, když quarterback Nieslanik našel receivera Gabaje, který se zastavil až po 87 yardech v endzóně. Následný potvrzovací kop nepředstavoval pro náš tým žádný problém. Ve druhé čtvrtině našel šumperský Kolařík dlouhým pasem Hofschneidera, kterému se podařilo dát touchdown a výkon Šumperka najednou vzrostl. Naše obrana ale do konce poločasu Dietos k ničemu vážnějšímu nepustila. Do šaten se tak šlo za stavu 6:7 pro Golems.

Po přestávce se ujal vedení Šumperk, o které se postaral Šmíd a útočný pokus tak zakončil dalším touchdownem pro Šumperk. Dietos se rozhodli nekopat, ale krásným hodem do endzóny potrdili za 2 body. Stav tak byl 14:7 pro domácí a na něm se již do konce utkání nic nezměnilo.

Golemové si budou chtít spravit chuť v následujícím utkání, které se odehraje 1. května ve Zlíně na Stadionu mládeže proti brněnským Sígrs. Pro více informací sledujte facebookový profil zlínského týmu.